برای تعمیر پاور تلویزیون و دریافت تخصصی ترین خدمات در این زمینه، کافی است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. تکنسین های این مرکز، پاور را با دقت بررسی و عیب یابی کرده و اقدامات تعمیراتی مورد نیاز را انجام می دهند تا مشکلات تلویزیون برطرف شوند.

در ادامه این مقاله، علائم خرابی پاور را بررسی کرده و شما را با روند کلی تعمیر این قطعه آشنا می کنیم. چنانچه این علائم را در تلویزیون خود مشاهده کردید، بهتر است به فکر تعمیر پاور تلویزیون در اولین فرصت باشید. در این شرایط می توانید با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، خدمات تعمیر تلویزیون در محل هم به شما ارائه شود.

هزینه تعمیر پاور تلویزیون

قیمت تعمیر پاور تلویزیون با توجه به شدت آسیب دیدگی این قطعه متفاوت است. برای برآورد درست تر هزینه تعمیرات پاور تلویزیون، باید تا عیب یابی کامل این قطعه توسط تعمیرکاران صبر کنید. معمولا تعمیر این قطعه و حتی تعویض اجزای آن، هزینه چندان بالایی ندارید. با این حال ممکن است نیاز به انجام دادن اقدامات خاصی باشد و یا تعمیرکار از تجهیزات ویژه ای استفاده کند. در این صورت ممکن است نیاز به پرداخت مبلغ بیشتری برای تعمیر برد پاور تلویزیون باشد.

نحوه تعمیر پاور تلویزیون

پاور، دارای اجزایی است که در همکاری با یکدیگر، باعث عملکرد هرچه بهتر این قطعه می شوند. خرابی این قطعات و اجزاست که عملکرد منبع تغذیه را مختل کرده و به دنبال آن، موجب بروز مشکلاتی در نحوه کار تلویزیون می شود. برای تعمیر پاور تلویزیون، اول اجزای پاور بررسی و عیب یابی می شوند. پس از آن ترانزیستورها، خازن ها و دیگر اجزای معیوب، تعمیر شده و یا تعویض می گردند. در نهایت اگر پاور قابل تعمیر نباشد، این قطعه با نمونه جدید، جایگزین می گردد.

سوختن پاور تلویزیون

سوختن پاور تلویزیون، برابر است با عدم امکان تعمیر این قطعه! عواملی همچون نوسان برق، پاور را از کار انداخته و مشکلاتی را در تلویزیون ایجاد می کنند. مثلا وقتی پاور می سوزد، ممکن است تصویر نمایش داده نشده و یا چراغ قرمز رنگ تلویزیون، مدام روشن و خاموش شود. برد پاور یا منبع تغذیه، ولتاژ برق شهری 220 ولت را کاهش داده و به برق مناسب (برای مثال 3 تا 5 ولت در مین برد) تبدیل می کند. حالا اگر برق نوسان داشته باشد و یا پاور به هر دلیل دیگری بسوزد، ولتاژ استاندارد به قطعات نمی رسد و احتمال خرابی یا حتی سوختن آنها افزایش پیدا می کند. در این شرایط امکان تعمیر پاور تلویزیون وجود ندارد و باید حتما این قطعه را تعویض کرد.

نظری یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس تلفنی